Code Name: “Grey Class”

Code Name: “Grey Class”

eBook: 2.99 $
Author:
Series: Green Line Science Fiction Books
Genres: Fiction, Science Fiction
Publisher: e-Kitap Projesi & Cheapest Books
Publication Year: 2016
Format: (eBook)
Length: English, 38 Pages
Narrator: Lodos Tecüme / Translation
ISBN: 9786059654722
Rating:

The president was a little bit nervous for days on end; and he was bemused because of his thoughts which he abstained to confess to himself, but it was requiring that his ideas should become reality for the future of America.
He was in conscious of this but he had definitely made a decision; just at that moment, he summoned his staff Andy who he loves very much.

Buy from Apple Books
Buy from Barnes and Noble Nook
Buy from Google Play
Buy from Kobo
Buy from Scribd
About the Book

  Andy had understood that somethings went wrong; he was being able to see President's nervous situation; they caught each other's eyes; and the President notified that he assigned Andy for a new duty; he said that it is not possible to be unsuccessful in his new duty; and congratulated him.

  No longer, Andy was the teacher of the Grey Class; Andy's apprehension had started to increase, and he was trying to attribute meanings to those what had been, and on the other hand he was also carefully hearing the President.

The president was telling Andy the Grey Class, its departments, his duties; and was not hiding his excitement; Andy was being the more surprised the more hear him; and also getting excited as well.

  Andy was carefully examining the file which had put before him; departments for the Gray Class and their responsible staffs, and also his students and sidekicks were written in the file.

  The President had submitted to his staff his program which will create the strategy, will design the strategy of the world, and will transfer America into world emperorship.

About the Author
Hakan Aras

Hakan Aras, Mart 1987 istanbul kadıköy doğumludur. Koşuyolunda yaşamaktadır. Okul hayatı aynı semtte bulunan ilköğretim okullarında ve yine aynı bölgede bulunan lisede sürdü. Lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesinde Kamu Yönetimi bölümünden mezun olarak tamamladı.

Çocukluk dönemlerimde okula giderken aynı zaman da atletizm ile ilgilendi ve dokuz yıl spor yaptım. Spor akademisine girmeyi başaramayınca spor hayatını sonlandırdı.

Renkli bir karaktere sahip olduğunu düşünen yazar müzikten, Türk Sanat Müziği ve Klasik Müzik tutkunudur. Lisede, Tarih en sevdiği dersti, iyi bir tarihçi olduğunu düşünüyor. Maket yapıyor ve hobileriyle oldukça fazla zaman ayırmaya özen gösteriyor.

Felsefe alanında bir eğitimi olmamasına rağmen aforizmalar yazıyor ve kendi alanını devlet felsefesi olarak tanımlıyor ve bu konuda bir kitabı da var.

Özel sektörde, kitapçılık alanında çalışıyor. Dünyanın en güzel işi ile ilgileniyor kendince ve kitaplardan asla kopamıyor. Askeri tarih, siyasi tarih ve de özellikle devletlerin bilinmeyen, anlatılmayan tarihleri ile ilgileniyor.

Askerliğini Ankara’da kısa dönem olarak yaptı ve ardından iş hayatına atıldı. Hobileri ve yazar kişiliği ile hayatın vermiş olduğu monotonluktan sıyrılmaya özen gösteriyor.

Ailesi, çekirdek bir aile. Koşuyolu gibi güzel bir semtte yaşıyor.

Yazar, İkinci kitabı e-kitap olarak yayında, başarılı olacağına inanıyor ve ikinci kitabının, başarısının paralelliği ile birlikte seri halinde devamının gelmesini diliyoruz ve geleceğini şimdiden tasarlıyor ve de ideallerinin peşinden koşmaya devam ediyor.

"All e-Books & Printed works are copyrighted and reserved Under the Our Trade Mark: "Cheapest Books & e-Kitap Projesi". No way can not be reproduced by means of copies or can not illegal way. Posted in All Electronic & Printed books, materials and works, downloads, and commercial sales rights of the e-Book Project." e-KİTAP YAYINCILIK & e-KİTAP PROJESİ: It is a Subsidiary Marks of "*CHEAPEST BOOKs".